عسل

ظرف نگهداری عسل

ظرف عسل

عسل طبیعی به خاطر داشتن خواص اسیدی ،قابلیت ترکیب با مواد دیگر را دارد. با این وجود ظرف عسل بسیار مهم است چرا که باید خاصیت عسل حفظ شود و از خوردگی ظرف جلوگیری شود. در نهایت اگر به جنس ظرف دقت نداشته باشید ممکن است هم کیفیت عسل افت کند و هم اینکه مواد خطرناکی به آن راه پیدا کند.

انتخاب ظرف برای نگهداری و استفاده روزمره عسل بسیار حائز اهمیت است. عسل طبیعی به خاطر داشتن مواد قندی دچار فساد میکروبی نمی شود با این وجود می توانید به مدت طولانی از آن نگهداری کنید.

انواع مختلف ظرف عسل

ظرف پلاستیکی

این نوع بسته بندی برای نگهداری از عسل مناسب نیست. چرا که مواد پلاستیکی به راحتی می تواند با عسل ترکیب شود باعث کاهش کیفیت و عطر و طعم آن شود.

ظرف عسل
ظرف شیشه ای

بهترین انتخاب برای ظرف عسل که می خواهید به مدت طولانی در آن عسل را نگهداری کنید. بسته بندی نوع شیشه ای است چرا که جنس شیشه ای خاصیت عسل را نگه می دارد و به عطر و طعم آن لطمه وارد نمی کند. معمولا به خاطر مناسب بودن متریال شیشه برای نگهداری عسل و سایر مواد غذایی استفاده می شود البته اینکه قیمت آن نسبت به سایر ظروف بیشتر است. با این وجود پیشنهاد می شود برای حفظ خواص عسل از این نوع بسته بندی استفاده کنید. که محصولات غذایی شکپوی نیز بر همین اساس از ظرف شیشه ای برای بسته بندی عسل های طبیعی استفاده می کند.

ظرف استیل

این نوع بسته بندی مورد مصرف زنبورداران است. ظرف استیل به خاطر داشتن مقاومت در برابر خوردگی برای نگهداری عسل مناسب هستند.

نکته : لازم نیست که در زمان خرید عسل حتما عسل را در بهترین نوع بسته بندی خریداری کنید. بهترین اقدام این است که بعد از خرید عسل خودتان آن را در ظرف دیگری بریزید و به بهترین شکل از آن نگهداری کنید.

بیشتر بخوانید
استفاده از ژل رویال برای درمان معده درد

نکاتی برای نگهداری از عسل ارگانیک

  • ظرف عسل باید دارای درب محکمی باشد تا از ورود رطوبت یا حشرات به داخل آن جلوگیری شود.
  • عسل به سرعت می تواند انواع بوها را به خود جذب کند به همین خاطر نباید در نزدیکی موادی باشد که بوی زیادی دارند.
  • ظرفی که قبلا برای ترشی یا مربا استفاده شده اصلا برای نگهداری عسل مناسب نیست.
  • به هیچ عنوان عسل را در نزدیکی منابع گرمایی مانند شوفاژ ،بخاری یا اجاق گاز قرار ندهید. چرا که دمای بالا و یا نوسانات دمایی سبب تیره شدن رنگ و عطر و طعم آن را از بین می برد.
  • در زمان استفاده از عسل حتما از یک قاشق خشک استفاده کنید.
  • بهترین دما برای نگهداری عسل 20 تا 25 درجه سانتی گراد و بهترین مکان برای نگهدار ی آن کابینت آشپزخانه است البته کابینتی که دائم باز و بسته نشود.

ظرف یکی از عوامل شکرک زدن

شکرک زدن یک امر طبیعی است و اصلا جایی برای نگرانی در این خصوص وجود ندارد. البته این اصطلاح به غلط در بین مردم جا افتاده که عسل شکرک زده محصول مرغوب و خوبی نیست. یکی از مهم ترین نکات برای جلوگیری از شکرک زدن عسل انتخاب ظرف مناسب می باشد. چرا که اگر مواد دیگر به ظرف عسل راه پیدا کند احتمال شکرک زدن افزایش می یابد به همین خاطر است که عسل در بسته بندی شیشه ای دیرتر شکرک می زند.

جمع بندی

در گروه شکپوی از آنجایی که سلامت مشتریان در الویت کار قرار دارد محصولات در بسته بندی شیشه ای و با برچسب همین برند در زیبا ترین و شکیل ترین حالت که درخور مشتریان عزیز است ارائه می گردد. ضمن اینکه اگر قصد دارید با خرید این محصول از خواص آن بهره ببرید باید از بهترین نوع بسته بندی انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *