عسل

فواید بی نظیر عسل آویشن

عسل آویشن از دسته عسل های طبیعی معروف و درمانی کشور به حساب می آید. که منظور از عسل آویشن محصولی است که زنبور عسل برای تولید آن بیشترین شهدی که جمع آوری کرده است مربوط به گیاه آویشن بوده است. این عسل از محصولات طبیعی شکپوی که تهیه شده از منطقه دریاچه تار دماوند می باشد. بیشتر پوشش گیاهی دریاچه تار و اطراف آن را گیاه آویشن تشکیل داده است، به همین دلیل، زنبور عموما از این گیاه شهد می نوشد. خواص عسل آویشن می تواند به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی بالای آن باشد.

زمان برداشت عسل آویشن بستگی به منطقه ای دارد که این گیاه در آن قرار دارد. چون به گل نشستن این گیاه در مناطق مختلف متفاوت است.

خواص عسل آویشن

بهبود سریع زخم

عسل به خاطر داشتن آنتی باکتریال و قند بالا و نیز حالت اسیدی در درمان سریع تر زخم ها نقش موثری دارد. عسل طبیعی می تواند به جلوگیری از خونریزی زخم کمک کند.

درمان گلودرد و سرفه

عسل دارای بافتی نرم است و به بهبود سرفه کمک می کند. هنگامی که با چای گرم ترکیب می شود به خاطر ترکیب اکسپکتورانت ملایم آن شما را از بی حالی در می آورد. عسل را می توانید با لیمو به دلیل ویتامین c  که دارد مصرف کنید تا اثرات چند برابری را مشاهده نمایید.

مفید برای التهاب معده

مصرف عسل ارگانیک می تواند میزان ترشح اسید معده را کنترل کند و در بهبود ریفلاکس معده موثر باشد. مصرف یک قاشق چای خوری بعد از غذای اصلی می تواند به هضم بهتر غذا کمک کند. البته برای نتیجه گرفتن لازم است که این کار به صورت مداوم انجام دهید.

سرشار از آنتی اکسیدان

هر چقدر که رنگ عسل تیره تر باشد محتویات آنتی اکسیدانی آن بیشتر است. از خواص عسل آویشن که حاوی آنتی اکسیدان پلی فنول به طور خاص فلانوئید و نیز کارتنوئید است. که از سلول در مقابل اکسایش محافظت می کند و به جلوگیری از بیماری های مانند سرطان ،دیابت ، بیماری های قلبی کمک فراوانی می کند.

خواص عسل آویشنظاهر عسل آویشن

عسل آویشن یکی از عسل‌های معروف و پرطرفدار در بین ایرانیان است. که همانطور که از نام آن پیداست از گل‌های گیاه آویشن به دست می‌آید. عده‌ای علت محبوبیت این عسل را طعم آن و بعضی دیگر خواص عسل آویشن که درمانی است می‌دانند.
این عسل به طور معمول به رنگ عقیق قرمز است. اما با توجه به گل های غالب استفاده شده رنگ آن تغییر پیدا می کند. عسل آویشن دارای رایحه شدیدی است و شیرینی متوسط با طعم و مزه ای ماندگار دارد. میزان گلوکز عسل آویشن در حد متوسطی قرار دارد به همین دلیل سرعت رس بستن یا همان شکرک زدن نیز در این عسل متوسط است.

طبع این عسل

طبع عسل بر طبق نوع تغذیه ای که زنبور ها از گل دارند متفاوت می باشد. بر این اساس انواع عسل ها بر دو نوع طبع گرم و طبع سرد تقسیم می شوند. عسل آویشن جز عسل های طبع گرم به حساب می آیند. افرادی که مزاج سرد دارند توصیه می شود از عسل های طبع گرم استفاده کنند.

بیشتر بخوانید
معرفی انواع عسل طبیعی
خواص عسل آویشن
قیمت و خرید عسل طبیعی

تعرفه و قیمت ثابتی برای عسل وجود ندارد چرا که قیمت این محصول بر اساس طبیعی بودن تعیین می گردد. عسل آویشن به عنوان ماده غذایی ارزشمند و درمانی شناخته می شود . به همین خاطر توصیه همیشگی مجموعه شکپوی که محصولات غذایی خصوصاً عسل ارگانیک تهیه کنید. چرا که هم از لحاظ کیفیت مطمئن تر است و هم قیمت مناسب تری نیز دارد.

ژل رویال

۲۵۰,۰۰۰ تومان۳۵۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: جنس ظرف : پت  حاوی ۱۰ گرم ژل رویال ایرانی شرایط نگهداری ژل رویال خام: در دمای زیر صفر و در فریزر نگهداری شود. برای ارسال به شهرستان باید با عسل ترکیب شود و ارسال شود.  

عسل آویشن دریاچه تار

۲۵۰,۰۰۰ تومان۵۰۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: میزان ساکاروز: ۳.۶٪ جنس ظرف: شیشه محل کندو: دریاچه تار دماوند وزن: ۵۰۰-۱۰۰۰ گرم    

عسل الماس

۱۵۰,۰۰۰ تومان۳۰۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: نوع: چهل گیاه میزان ساکاروز: ۲ جنس ظرف: شیشه محل کندو: کندوان تبریز وزن: ۵۰۰-۱۰۰۰ گرم

عسل انجیر

۸۰,۰۰۰ تومان
ویژگی محصول: ارگانیک ترکیبات: عسل صخره ای/ انجیر استهبان وزن: ۲۳۰ گرم جنس ظرف: شیشه

عسل چهل گیاه کوهی

۲۵۰,۰۰۰ تومان۵۰۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: جنس ظرف: شیشه محل کندو: زاگرس مرکزی با احتمال رس بستن وزن: ۵۰۰-۱۰۰۰ گرم  

عسل رس

۱۵۰,۰۰۰ تومان۳۰۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: میزان ساکاروز: ۲٪ جنس ظرف: شیشه محل کندو: کندوان وزن: ۵۰۰-۱۰۰۰ گرم    

عسل زمرد

۲۵۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: میزان ساکاروز: ۲ جنس ظرف: پت محل کندو: کردستان ترکیبات: عسل صخره ای/ مغز پسته/ مغز گردو/ بادام هندی/ مغز بادام وزن: ۵۰۰ گرم

عسل صخره ای

۲۰۰,۰۰۰ تومان۴۰۰,۰۰۰ تومان
میزان ساکارز: ۲.۷% جنس ظرف: شیشه محل برداشت: کردستان وزن: ۵۰۰-۱۰۰۰گرم

عسل عقیق کوهی

۹۵,۰۰۰ تومان۱۹۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: میزان ساکاروز: ۲/۷ جنس ظرف: شیشه محل کندو: زاگرس/ لرستان وزن: ۵۰۰-۱۰۰۰ گرم    

عسل کنار

۱۵۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: میزان ساکاروز: ۳٪ جنس ظرف: شیشه محل کندو: بوشهر وزن: ۵۰۰گرم  

عسل گردو

۹۵,۰۰۰ تومان
ویژگی محصول: ارگانیک ترکیبات: عسل صخره ای/ گردو تویسرکان وزن: ۲۳۰ گرم جنس ظرف: شیشه

عسل گشنیز

۱۵۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: میزان ساکاروز: زیر ۳٪ جنس ظرف: شیشه محل کندو: چهارمحال و بختیاری وزن: ۵۰۰ گرم  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *