لبنیات

آنچه لازم است از لبنیات بدانید!

لبنیات ارگانیک

لبنیات در هرم مواد غذایی جایگاه مهم و ویژه ای دارند. پزشکان تاکید دارند که هر شخص با توجه به سن و جنس، مصرف روزانه بین 2 تا 4 واحد لبنیات ارگانیک را در برنامه غذایی خود قرار دهد.
به طوری که در لبنیات پروتئین مرغوب و خاص وجود دارد و کلسیم مورد نیاز بدن انسان را تامین می نماید و همچنین از بروز اختلالات و ضایعات استخوانی جلوگیری می کند. برای افزایش رشد قدی کودکان نیز مصرف آن توصیه می شود. لبنیات بهترین منبع انواع ویتامین ها از جمله ویتامین A ویتامین های گروه B به خصوص B12 می باشند. با توجه به مواردی که ذکر شد مصرف لبنیات حائز اهمیت است.

لبنیات ارگانیکانواع لبنیات ارگانیک

لبنیات شامل شیر، دوغ، ماست، پنیر، کشک و خامه می باشند. همانگونه که گفته شد در هرم مواد غذایی دارای ارزش غذایی زیادی هستند. و تنها گروهی از مواد غذایی اند که با مصرف آن ها قسمت اعظم نیازهای بدن انسان تامین می شود.

شیر و ماست از نظر ارزش غذایی یکسان هستند ولی مقدار انرژی ماست کمی کمتر است. از طرف دیگر اسید لاکتیک موجود در ماست باعث جذب بهتر کلسیم می گردد. از دیگر لبنیات ارگانیک پنیر است که بهترین کیفیت پروتئینی، در آب پنیر موجود است .ولی در مقایسه با شیر و ماست ارزش پروتئینی کمتری دارد.کشک برعکس خامه است یعنی چربی پایین و پروتئین بالایی دارد.

فواید شیر

مواد مغذی و مفید موجود در انواع لبنیات تا حدودی با یکدیگر متفاوت هستند. از جمله لبنیات ارگانیک شیر که بسیار مقوی و سودمند است. شیر یک غذای کامل محسوب می شود به دلیل دارا بودن انواع املاح و ویتامین ها نقش مهمی در رشد و حفظ سلامتی انسان دارد. با مصرف روزانه  3 تا 4 واحد شیر نیاز به کلسیم بدن برطرف می گردد و به پیشگیری از پوکی استخوان کمک می کند.

لبنیات ارگانیکدرمان سرطان

پروتئین کیونوئیک اسید که در شیر خام موجود است به طور مستقیم برای کمک به فعالیت های ضد سرطانی فعال در بدن فرستاده می شود.

بهبود تراکم استخوان

شیر سرشار از مواد معدنی و آنزیم های گوارشی است که برای افزایش تراکم مواد معدنی در استخوان ها فوق العاده می باشد.

کاهش وزن

مواد مغذی و مواد معدنی و همچنین کلسیم موجود در شیر باعث می شود تا این ماده یک مکمل خوب برای رژیم های کاهش وزن باشد. به این شکل که با نوشیدن شیر دیگر بدن شما هیچگونه کمبود مواد مغذی را ندارد.

مراقبت از پوست

شیر دارای مقداری امگا3 ،کارتونوئیک و اسیدهای چرب است که به زیبا ترشدن پوست و ازبین رفتن چروک و لک های پوستی کمک می کند .

شیر خام

شیر خام  مانند سایر لبنیات ارگانیک از موادی مغذی فراوانی تشکیل شده که برای بدن بسیار مفید هستند، از جملۀ این مواد می توان به مواردی مثل: پروبیوتیک ها، چربی های غیراشباع، ویتامین ب 12، ویتامین B6، کارتونوئیک ها، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و آهن اشاره کرد. به علاوه شیر خام منبعی غنی از امگا۳، اسیدهای چرب، ویتامین K و تعداد زیادی آنزیم های گوارشی است.

بیشتر بخوانید
خواص گردو برای سلامتی

این شیر می تواند به غذایی کامل برای شما تبدیل شود مادامی که شما برای نوشیدن این شیر جوانب احتیاط را در نظر بگیرید. و قبل از مصرف آن را به طور کامل بجوشانید در غیر اینصورت می توان انتظار بروز برخی بیماری های باکتریای که رایج ترین آن  تب مالت است را داشت. به افرادی که علاقه دارند از شیر خام استفاده کنند می توان این اطمینان خاطر را داد که در صورت جوشاندن شیر دیگر جای برای نگرانی از بروز بیماری و مشکلاتی از این دست نیست .

لبنیات ارگانیکخرید شیر ارگانیک

امروزه خرید و فروش شیر خام در بسیاری از کشور ها غیر قانونی است. ایران جزو این کشور ها نیست و شما می توانید به راحتی از فواید شیر خام در کشورمان بهرمند شوید اما از جوشاندن آن غافل نشوید.  با خرید شیر خام از محصولات غذایی ارگانیک شکپوی با یک جوشاندن ساده می توانید با خیالی آسوده شیر را مصرف کنید و لازم به ذکر است که در این مجموعه شیر به صورت روزانه و تازه عرضه می گردد.

شکپوی، ضامن سلامت خانواده شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *