محصولات دیگر

شیرینی میان وعده خوشمزه

شیرینی از میان وعده های پرطرفدار در بین ایرانی ها می باشد که به همراه چای برای عصرانه بسیار مناسب است. محصولات غذایی ارگانیک شکپوی نیز انواع مختلفی از شیرینی های خشک را برای شما عزیزان تهیه دیده است. اکثر مردم این تصور را دارند که شیرینی ناسالم است و مضرات زیادی دارد اما لازم است بدانید که برخلاف این ذهنیت مصرف شیرینی فوایدی برای سلامتی بدن هم دارد.

قطابفواید مصرف شیرینی

به شدت انرژی زا

در مواقعی که احساس کمبود انرژی می کنید و انرژی لازم برای انجام کارهای روزانه خود را ندارید. گزینه های مثل قهوه یا چای به ذهتان می آید. اما نمی دانید که شیرینی بهترین انتخاب برای این شرایط است. و این منطق کاملا درست است که مصرف شیرینی راهی برای افزایش انرژی می باشد.

افزایش طول عمر

بر اساس مطالعات انجام شده افرادی که شیرینی مصرف می کنند نسبت به افرادی که شیرینی نمی خورند بیشتر عمر می کنند. البته اینکه به طور متعادل مصرف شود بسیار اهمیت دارد.

جلوگیری از بیماری های قلبی

طبق تحقیقاتی که انجام شده کسانی که در مصرف شیرینی زیاده روی نمی کنند ولی از آن میل می کنند احتمال بیماری های قلبی در آن ها 60 درصد کاهش پیدا می کند.

کمک به ذخیره انرژی بدن

قندی که از شیرینی دریافت می کنید می تواند بخشی از انرژی را مصرف کند و بقیه آن را در بدن شما ذخیره کند. که این فرآیند گلیکوژنز نام دراد. جنبه مثبت این روند است که به بدن شما اجازه می دهد برای مدت زمان طولانی بدون غذا خوردن فعالیت کند.

شادی آور و روحیه بخش

اصلا عجیب نیست که شیرینی باعث شادی ما می شود. البته یکی از دلایلی است که اغلب مردم شیرینی را دوست دارند و تمایل به میل کردن آن دارند. به این صورت است که وقتی شیرینی مصرف می کنید قسمت لذت بخشی از مغز شما را فعال می کند و روحیه شما را افزایش می دهد. به این ترتیب فرد احساس بهتری پیدا می کند.

مصرف شیرینی

مصرف شیرینی خشک انتخاب بهتری است

به طور کلی در تمامی شیرین ها به دلیل قند و روغن به کار رفته در آنها تراکم کالری بسیار بالایی دارند. با این وجود شیرینی های ساده که بدون کرم ،کارامل ،مربا ،فوندانت و خامه هستند دارای کالری کمتری می باشند. از طرفی شیرینی ها خشک نسبت به شیرینی های تر انتخاب بهتری هستند. در واقع در صد کره و روغن به کار رفته در شیرینی های خشک نسبت به درصد خامه شیرینی های تر بسیار کمتر است.

بیشتر بخوانید
قهوه چیست؟
مصرف شیرینی
نکات مهم

برای شیرین کردن آن از شکر، پودر قند یا شکر قهوه ای بیشتر استفاده می شود. البته که اگر از عسل طبیعی استفاده شود بسیار در طعم و مزه خوب آن تاثیر گذار خواهد بود. البته که قیمت شیرینی که با عسل ارگانیک  تهیه شده باشد گران تر نیز می باشد.

رعایت فاصلۀ زمانی بین غذا و شیرینی لازم است. عادت غلطی از جوامع غربی به اسم دسر خوردن یا دسر شیرین خوردن وارد شده است که دلیل آن هم زود خالی شدن معده است. بدین معنا که وقتی شیرینی می‌خورید به دلیل تمایل زیاد کبد به شیرینی، آن را در هر جایی که باشد به سوی خود جذب می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *