خشکبار

خرید پسته فرد اعلاء

خرید پسته

پسته نوعی مغز خوشمزه که سرشار از فیبر ،پروتئین ،ویتامین ها چربی های سالم و آنتی اکسیدان های مختلف می باشد. این مغز، چربی کم و ارزش غذایی بالایی دارد. مجموعه شکپوی سعی دارد تا در این متن شما را با ارزش غذایی و خواص پسته آشنا نماید. تا در نهایت زمانی که قصد خرید پسته داشتید بتوانید آن را از محصولات غذایی ارگانیک شکپوی خریداری کنید.

خواص پسته

به طور کلی پسته حاوی مقداری فیبر ،پروتئین ، پتاسیم ، زینک، فسفر ،ویتامین B6 و منگنز است. و همچنین پسته در بین خشکبار بیشترین میزان آنتی اکسیدان را دارد. در این بخش خواص پسته برای سلامتی بدن را بررسی می کنیم. می توانید با خرید پسته، میل کردن آن را در برنامه روزانه خود قرار دهید

پیشگیری از یبوست

فیبر موجود در پسته به هضم و پیشگیری از یبوست کمک می‌‌کند. باکتری‌های روده فیبر را تخمیر کرده و اسیدهای چرب با زنجیره‌ی کوتاه تولید می‌کنند که خواص مختلفی برای سلامتی دارند.

سلامت قلب

طبق آخرین تحقیقات به این نتیجه رسیده‌اند که پسته ممکن است از طریق‌ افزایش سطح چربی‌های مفید برای قلب، به پیشگیری از بیماری‌های قلبی کمک کند. پسته سطح لیپوپروتئین‌ها را پایین می‌آورد که عامل خطر بیماری قلبی به شمار می‌روند. نشان داده شده که مصرف پسته فشار خون را کاهش می‌دهد. پسته حاوی نوعی اسید آمینه به نام آرژینین است که نشان داده شده در کاهش فشار خون اثرگذار است.

کمک به کاهش وزن

پسته حاوی فیبر است مطالعات انجام شده نشان می دهد مصرف فیبر ممکن است شما را برای مدت زمان طولانی تر سیر نگه دارد و در نتیجه به کاهش وزن کمک می کند. پس اگر به دنبال لاغری و تناسب اندام هستید با خرید پسته و خوردن آن می توانید به وزن ایده آل خود نزدیک شوید.

سلامت بینایی

پسته سرشار از لوتئین و زیگزانتین است. لوتئین و زیگزانتین در قرنیه‌ی انسان‌ها یافت می‌شوند‌. مصرف کافی این آنتی‌اکسیدان‌ها از مشکلاتی مانند آب مروارید و تباهی لکه‌ی زرد در اثر افزایش سن پیشگیری می‌کند.

خرید پسته

خرید انواع پسته

انواع مختلفی از پسته وجود دارد که هرکدام خصوصیات خاص و کاربرد ویژه ای دارند. به طور مثال پسته کله قوچی درشت زیبا و خندانی آن نسبت به سایر پسته ها بیشتر است. که به آجیل جلوه بسیار زیبایی می بخشد. پسته فندقی نسبت به انواع دیگر پسته کوچکتر است. این نمونه پسته هم در آجیل کاربرد زیادی دارد و تقریباً نسبت به سایر ارقام پسته مقرون به صرفه است. اکثر مردم از پسته فندقی برای آجیل استفاده می کنند.

پسته اکبری و پسته احمد آقایی جزو پسته های لوکس محسوب می شوند. و به دلیل کیفیت بالا و ظاهری زیبا و طعمی خوب قیمت بالاتری نسبت به سایر پسته ها دارند. مصرف آن ها در آجیل زیاد است تا در نهایت آجیل لوکس و مجلسی به دست می آید.

باتوجه به معرفی ارقام پسته و ذکر کاربرد های آن دربالا نتیجه می گیریم که پسته فندقی برای آجیل نسبت به سایر پسته مقرون به صرفه است. به دلیل وزنی سبک و تعدادی بیشتر در بسته دارد خرید پسته فندقی به عبارتی لوکس و در عین حال به صرفه است.

خرید پسته

دسته بندی پسته بر اساس شکل ظاهری

پسته بعد از مرحله برداشت، فرآوری و خشک شد دارای اشکال مختلفی مثل: پسته خندان، پسته دهن بست، پسته پوک و پسته نخودی شکل است.

بیشتر بخوانید
آنچه لازم است از لبنیات بدانید!

پسته خندان: پسته خندان از سایر اشکال پسته قیمت بالاتری دارد. این نوع مغز جزو پسته های لوکس و مجلسی است و کاربرد آن بیشتر برای آجیل است.

پسته دهن بست: پسته دهن بست همانطور که از اسمش پیداست دهن بست است و خندان نیست و نسبت به پسته خندان قیمت پایین تری دارد. گاهی می توان پسته دهن بست را با دستگاه های آبخندان، خندان نمود ولی باز هم قیمت پایین تری نسبت به پسته خندان دارد.

پسته پوک: پسته پوک، پوک و خالی بوده و مغزی ندارد. این پسته قیمتی خیلی ارزانی دارد و آن را داخل دستگاه های پسته مغز کن می ریزند و مغز کمی از آن دریافت می کنند که از این مغز در مصارف شیرینی پزی و تهیه غذا استفاده می شود.

پسته نخودی شکل: پسته نخودی شکل همانطور که از اسمش پیداست نخودی و ریز است و مغز کوچکی دارد. این پسته نسبت به پسته خندان و پسته دهن بست قیمت ارزانی دارد. پسته نخودی شکل برای مصارف شیرینی پزی و تهیه غذا استفاده می شود.

پسته احمد آقایی خام

۸۵,۰۰۰ تومان۳۴۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: ممتاز و درجه یک محصول: رفسنجان نوع: خام وزن: ۲۵۰-۵۰۰-۱۰۰۰ گرم

پسته احمد آقایی زعفرانی

۸۷,۵۰۰ تومان۳۵۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: درجه یک و ممتاز محصول: رفسنجان نوع: زعفرانی وزن: ۲۵۰-۵۰۰-۱۰۰۰ گرم

پسته احمد آقایی شور

۸۵,۰۰۰ تومان۳۴۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: درجه یک و ممتاز محصول: رفسنجان نوع: شور وزن: ۲۵۰-۵۰۰-۱۰۰۰ گرم

پسته اکبری خام

۸۳,۷۵۰ تومان۳۳۵,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: ممتاز و درجه یک نوع: اکبری خام محصول: رفسنجان

پسته اکبری دامغان

۸۷,۵۰۰ تومان۳۵۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: ممتاز و درجه یک نوع: اکبری خام دستچین محصول: دامغان وزن: ۲۵۰-۵۰۰-۱۰۰۰ گرم

پسته اکبری دستچین خام

۸۵,۰۰۰ تومان۳۴۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: ممتاز و درجه یک محصول: رفسنجان نوع: خام وزن: ۲۵۰-۵۰۰-۱۰۰۰ گرم

پسته اکبری زعفرانی

۸۳,۷۵۰ تومان۳۳۵,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: درجه یک و ممتاز محصول: رفسنجان نوع: زعفرانی وزن: ۲۵۰-۵۰۰-۱۰۰۰ گرم

پسته اکبری شور

۶۲,۵۰۰ تومان۲۵۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: ممتاز و درجه یک محصول: رفسنجان نوع: شور وزن: ۲۵۰-۵۰۰-۱۰۰۰ گرم

پسته زعفرانی دامغان

۹۰,۰۰۰ تومان۳۶۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: ممتاز و درجه یک نوع: اکبری زعفرانی دستچین محصول: دامغان وزن: ۲۵۰-۵۰۰-۱۰۰۰ گرم

پسته عربی

۸۷,۵۰۰ تومان۳۵۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: ممتاز و درجه یک نوع: شور و لیمویی وزن: ۲۵۰-۵۰۰-۱۰۰۰ گرم

پسته کله قوچی

۸۵,۰۰۰ تومان۳۴۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: ممتاز و درجه یک نوع: کله قوچی خام محصول: رفسنجان  

پسته کله قوچی زعفرانی

۸۷,۵۰۰ تومان۳۵۰,۰۰۰ تومان
ویژگی های محصول: ممتاز و درجه یک نوع: کله قوچی زعفرانی محصول: رفسنجان وزن: ۲۵۰-۵۰۰-۱۰۰۰ گرم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *